Instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne stanowią interesującą alternatywę dla nieodnawialnych źródeł energii. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim niski koszt wygenerowanej energii, którą otrzymujemy praktycznie za darmo, dzięki energii cieplnej pochodzącej ze słońca. Instalacje fotowoltaiczne mogą zasilać domowe instalacje ciepłej wody użytkowej oraz instalacje centralnego ogrzewania, jak również zaopatrywać nieruchomość w prąd elektryczny. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja umożliwia częściowe lub całkowite uniezależnienie się od energii płynącej z sieci. W wielu przypadkach montaż instalacji fotowoltaicznej nie wymaga modernizacji istniejącej już instalacji elektrycznej, warunkiem jest jej dobry stan techniczny.

Z czego składają się instalacje fotowoltaiczne?

Na instalację fotowoltaiczną składa się cały zestaw urządzeń, dzięki którym energia słoneczna jest absorbowana i przetwarzana na energię elektryczną. W skład standardowej instalacji wchodzą:

  • panele fotowoltaiczne montowane na dachu budynku lub na stelażach na gruncie,
  • inwerter przekształcający prąd stały w prąd zmienny,
  • zabezpieczenia przeciwnapięciowe, które chronią instalację przed wyładowaniami elektrycznymi i przepięciami,
  • system montażowy.

Instalacje fotowoltaiczne – jakie są rodzaje?

Wyróżniamy dwa typu instalacji fotowoltaicznych – instalacje funkcjonujące w systemie on-grid (zintegrowane z siecią elektroenergetyczną) i instalacje funkcjonujące w systemie off-grid (niezintegrowane z siecią elektroenergetyczną). W przypadku pierwszych wytworzony prąd jest zużywany na bieżąco, a nadwyżki są odsyłane do sieci, w przypadku drugich nadwyżki energii są magazynowane w akumulatorach.

Instalacje fotowoltaiczne dla każdego

Instalacje fotowoltaiczne wykonujemy na terenie miejscowości Nowy Tomyśl, Wolsztyn, Zbąszyń oraz w okolicy. Współpracujemy w tym zakresie z właścicielami domów i nieruchomości rekreacyjnych, przedsiębiorstwami oraz właścicielami gospodarstw rolnych i rolno-hodowlanych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Nasze dane kontaktowe

TOM-EL

Usługi Elektro-Teleinformatyczne

Adres

ul. Sportowa 30,
64-360 Zbąszyń,

Telefon

606 172 545